آیا بوتاکس راه درمان میگرن است؟ | بیماری

: بوتاکس راه درمان میگرن است؟

: یکی از بدترین و آزار دهنده ترین بیماریا که ممکنه به سراغ هر کسی بره میگرنه.میگرن که سردردهای عذاب بیاری داره علائمش صدا ترسی،حالت تهوع،نور گریزی و استفراغه.براساس صحبتای آکادمی نورولوژی آمریکا در مورد میگرن و راه درمانش،واسه ۳ مشکل عصبی و میگرن طولانی روش موثر و مطمئن بوتاکسه.

سم بوتالینیوم که چند سال واسه صاف کردن چین و چروک ها استفاده می شه از یه جور باکتری جفت و جور می شه. به گفته محققان، این سم مانع آزادشدن مواد در پایانه های عصبی شده و در نتیجه منتهی به کاهش انقباض ماهیچه ها و انتقال سیگنالای درد می شه.

محققان آمریکایی با انجام تحقیقات علمی روی این سم به این نتیجه رسیدن که درمان چهار نوع مشکل عصبی از راه این سم، مطمئن و موثره: میگرن طولانی، حالت رعشه در بزرگسالان، کشیدگی عضلات گردن، و پرش غیرارادی پلکا.

میگرن طولانی به معنی بروز سردردهای میگرنی به اندازه ۱۵ روز یا بیشتر در ماهه. رعشه شامل سفتی ماهیچه ها هستش که با اعمال حرکتی تداخل پیدا می کنه و بیشتر بعد از سکته، اسیب به نخاع یا بقیه آسیبهای عصبی ظاهر می شه.

مشکل کشیدگی گردن به وجود اومده به وسیله مشکل مغزیه که بر کنترل ماهیچه گردن تاثیر میذاره و در نتیجه منتهی به حرکت غیرارادی سر می شه. پرش پلک ها هم یه جور مشکل حرکتیه که موجب بسته شدن غیرارادی چشما می شه.

در تحقیقات قبلی به به کار گیری بوتاکس واسه میگرن اشاره شده بود، اما مطالعه جدید این محققان نشون میده که این سم واسه افرد گرفتار به میگرن واقعا خوبه.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *